Когато учителите по математика използват и психологияв своите уроци, математиката става по-достъпна, по-човечна и по-лесна за усвояване. Могат да бъдат прилагани различни техники, които ускоряват и подобряват, както процеса разбирането, така и на запаметяването на формули и правила и следващата им употреба при решаване на задачи.
Запознайте се с нас:
Мария Драгнева е с над 27-годишен учителски опит в областта на математиката и магистър по психологично консултиране.
„По време на моята преподавателска дейност, открих и използвах различни педагогически и психологически техники, чрез които да подпомогна и ускоря разбирането и запаметяването на материала. Това ме накара да проявя по-голям интерес към психологията. Изучаването й ме вдъхнови да подобря и усъвършенствам тези похвати. В тях се съдържа огромен потенциал, който е изключително ефективен.“
Янка Панайотова е магистър по технологии на обучението по математика и информатика.
“Като предмет на дейност математиката трудно се побира в едно определение. “Математиката” не се състои само от числа, както си мислят повечето хора. Числата са част от нея, но те не са най-интересното в математиката. Тя дава възможност за развитие на ума чрез абстрактно изследване на форми и логически връзки.”
Добрият учител обяснява.
Великият учител вдъхновява!
Диана Драгнева-Стефанова е управител на нашия учебен център и е магистър по приложна психология. Завършила е и базов курс в областта на Позитивната психология.
„Голяма част от учениците, които си мислят, че не са добри по математика всъщност имат психологически блокаж, дължащ се на несигурност и страх. Когато страхът бъде преодолян, математиката изведнъж става лесна и дори някои ученици откриват,че притежават талант в тази област!“