Запознайте се с нашия екип!
Изцяло нов подход в обучението!
Мария Драгнева – преподавател по математика и един от основателите на Учебени центрове “Устрем”.
Тя е с над 27-годишен учителски опит в областта на математиката и магистър по психологично консултиране.
„По време на моята преподавателска дейност открих и използвах различни педагогически и психологически техники, чрез които да подпомогна и ускоря разбирането и запаметяването на материала. Това ме накара да проявя по-голям интерес към психологията. Изучаването й ме вдъхнови да подобря и усъвършенствам тези похвати. В тях се съдържа огромен потенциал, който е изключително ефективен.“
Математиката има нужда от психология!
Когато учителите по математика използват и психология в своите уроци, математиката става по-достъпна, по-човечна и по-лесна за усвояване. Могат да бъдат прилагани различни техники, които ускоряват и подобряват, както процеса разбирането, така и на запаметяването на формули и правила и следващата им употреба при решаване на задачи.
Проф. д. ф.н Калина Бахнева – преподавател по БЕЛ
Проф. д. ф. н. Калина Бахнева – работи в областта на сравнителното славянско литературознание, рецепцията на полската литература в България и съвременната полска и българска литература. От 1983 г. е преподавател в СУ „Св. Климент Охридски”. Ръководител на Катедрата по славянски литератури (2009 – 2013). Научен ръководител на докторанти. Лектор по български език в Ягелонския университет в Краков (1997 – 2001) и в Университета в Лодз, Полша (1999–2001), а от 2002 до 2018 г. изнася лекции в Техническо-хуманитарния университет в Бйелско-Бяла (Полша). От 2019 г. – учител във водещи гимназии в София.
Автор на книгите: Преселението на художественото слово (1995), Елада и Рим в полската литература в края на XIX XX век (Избрани аспекти) (2020), Полско-български художествени сближавания и противоречия“ (под печат), студиите Хуманитет. „Западноевропейската романтика и нейните отражения в славянските литератури” – последният лекционен курс на Боян Пенев – В: Боян Пенев: Западноевропейската романтика и нейните отражения в славянските литератури (2013), Изток – Изток – В: Юлиуш Словацки. Анхели. Бащата на чумавите (2017), както и на над сто студии и статии.
Носител на Полския правителствен орден „Zasłużony dla kultury polskiej” („Заслужил за полската култура”, 1981), Първа награда от Съюза на българските преводачи за постижения в областта на теорията и историята на превода, Специална награда на Съюза на преводачите в България (Секция Теория и критика) за изключително високи постижения – за монографията Елада и Рим в полската литература през XIX и XX век (Избрани аспекти), (2021), I Nagrodę i Medal za osiągmięcia w upowszechnieniu kultury polskiej w Bułgarii, wydobywanie polsko-bułgarskich związków kulturowych, wybitny dorobek naukowy, publicystyczny i translatorski (Първа награда и Медал за постижения в разпространение на полската култура в България. разкриване на полско-българските културни връзки, изключителни научни, публицистични и преводни постижения, 2023) и други.
Янка Панайотова – преподавател по математика в 29 СУ “Кузман Шапкарев”, гр. София.
Янка Панайотова е магистър по технологии на обучението по математика и информатика.
“Като предмет на дейност математиката трудно се побира в едно определение. “Математиката” не се състои само от числа, както си мислят повечето хора. Числата са част от нея, но те не са най-интересното в математиката. Тя дава възможност за развитие на ума чрез абстрактно изследване на форми и логически връзки.”
“Добрият учител обяснява.
Великият учител вдъхновява”
Петър Карчев – преподавател по математика в 31 СУЧЕМ “Иван Вазов” в София.
Смятам,че всеки ученик трябва да получи най-доброто от своето образование. Какво по-добро от кралицата на всички науки- математиката. За моя преподавателски опит по математика научих едно много важно правило, доказано от самия Поасон:
“Няма достатъчно добра причина, която да те откаже от мечтите ти.”
” Математиката е осъществима мечта за всеки! “
Илиян Шехада – преподавател по БЕЛ в Немско училище – София
Илиян Шехада е бакалавър по Българска филология и магистър по Интерпретативна антропология. Бил е докторант по Българска литература на XX век. Научните му интереси са в областта на психоанализата, модернизми и психопатология, съвременно българско изкуство.
“Аз съм учител, влюбен в професията си. В работата си гледам да говоря искрено и с преживяване, когато преподавам. В уроците наблягам на индивидуалния подход. Вярвам, че съвременността изисква съвременни подходи, съобразени с потребностите на децата. Часовете с мен са интензивни и изпълнени с дискусионна атмосфера. Убеден съм, че пред интерпретацията всички сме равни – важна е аргументацията. Подход, на който уча и учениците си. В часовете ни заедно ще постигнем максимални резултати. За мен съвременният учител е вдъхновяващ, стимулиращ и насърчаващ усвояването на знания и умения. Той е един катализатор на активността и креативността на учениците. Обръщам специално внимание на всяка една творба, заложена в учебната програма, като стимулирам учениците да сътворят собствена интерпретация. В уроците по български език наблягам не просто на механично наизустяване на правилата, а на тяхното разбиране и прилагане. Най-важното при работа с учениците е тяхното удовлетворение от добре свършена работа и разбиране на учебния материал.”
Десислава Михайлова – преподавател по български език и литература
Десислава Михайлова е учител по български език и литература, за когото най-важни са професионализмът и отговорното отношение при обучението на учениците. Отдадена е на своята работа, непрекъснато надгражда собствените си знания и умения, стреми се да е „в крак с времето“ и с потребностите на децата и младежите, за да заслужи тяхното доверие.
„Целта ми като учител по български език и литература е учениците не само да усвояват ценни знания и умения, а и да развият интерес към предмета, да постигнат самостоятелност и увереност. Когато на ученика не му е ясна същността на една тема или като цяло на учебния предмет, той не проявява интерес, отегчава се, скучно му е в часовете; затова за мен е особено важно да се постигне разбиране, а след това да се прилага „разбраното“, да се мисли задълбочено и да се работи самостоятелно и уверено по различни задания.“
„Не зная – две думи.
Зная – хиляди думи.“
Мария Иванова – преподавател по математика в 122 ИОУ “Николай Лилиев” и програмист
Завършила Информатика в СУ Климент Охридски, както и специалност учител по математика и информатика.
Работила като учител по математика в в 122. ИОУ “Николай Лилиев” и като програмист.
“Математиката е магия.”
“А тези, които не вярват в нея, никога няма да я намерят.” – Роалд Дал
Мога да дам на всички, от най-малките до най-големите, правилните заклинания.
Радостин Георгиев – преподавател по математика
Радостин Георгиев е завършил магистър по математика в Саутхемптънския университет в Англия. Сега желанието му е да предаде красотата и синхронността на математиката както на напреднали, така и на начинаещи.
“Образованието е чудесен начин за придобиване на общоприложими качества като боравене с информация и влагане на труд за постигане на цели. Математиката освен общообразователен предмет представлява и начин на мислене – откриване на зависимости и следване на логическия преход измежду тях. Вярвам, че всеки е способен да развие умението си за математическото мислене, чрез внимателен подход, стъпка по стъпка до целта.”
Тихомир Георгиев Тицов – преподавател по математика и информационни технологии в 133 СОУ “А. С. Пушкин” в София.
Завършил съм висшето си образование във ФМИ (Факултет по математика и информатика) на СУ “Св. Климент Охридски”, специалност “Приложна математика”, научна степен “Магистър”. Преподавам математика както на ученици от всички класове, така и на студенти висша математика.
Лично аз съм убеден, че преподавателската дейност освен знание, е и призвание!
Затова се отнасям с голяма любов към нея и голямо уважение към преподавателите.
Математиката е мислене, тя ни кара да усъвършенстваме своя ум, да търсим познание и да можем да го обясним! Математиката развива нашия интелект! Тук ще цитирам две прозрения на Рене Декарт, френски математик, физик и философ, считан за един от най-изявенитемислители в по-новата световна история, от 17-и век насам.
“Интелектът – това е страст”
“Мисля, следователно съществувам”
Росица Стефанова – учител Начален етап (1-4 клас) в 28 СУ “Алеко Константинов” гр. София и учител по английски и френски език.
Росица Стефанова е завършила СУ „Св. Климент Охридски“ и е магистър по специалностите “Начална педагогика” и “Връзки с обществеността”. Интересите й са в областта на комуникациите и психологията. Преподава няколко години и като хоноруван асистент към ТУ гр. Варна. Има повече от 14 години в сферата на образованието и опит с деца с различни проблеми или таланти.
„Аз съм личност с различни интереси и търся интересното у всяка личност. С малките ученици се изискват немалки усили, защото те даряват най-голямо доверие и очакват много обич и разбиране. Професиите ми дават възможност за намиране на верния подход в общуването с хората. Вече зная, че работата може да носи удовлетворение, когато намираш смисъла, когато възпитаваш, обучаваш и влияеш. За новите поколения е важно да осъзнават значението на знанието, да се стремят към развитие. За един педагог е изключително важно умението да вдъхновява. Смисълът на учителстването е да направиш от своите възпитаници хора, които ще променят света в по-добра посока. Защото учителят не само учи, но и въздейства, оставя отпечатък върху своите ученици.“
Гергана Георгиева – преподавател по български език и литература за деца и възрастни.
Гергана Георгиева е бакалавър Педагогика и магистър по Трудови пазари и развитие на човешките ресурси. Работи с ученици от 5. до 12. клас.
“Българският език е това, което ни отличава ,като народ, а литературата е най-яркият спомен от историята. Познаването на тези две неща ни определя като граждани и личности. Да съм учител по български и литература, за мен е голяма отговорност и привилегия ”
“Хората не четат книги, четат себе си чрез тях. ”
Ромен Ролан
Теодора Димова – преподавател по български език и литература от 5. до 12. клас.
Завършила е Първа английска езикова гимназия; бакалавър “Българска филология” и магистратура “Литературознание” в Софийски университет “Св. Климент Охридси”.
Интересите й са в областта на българската литература от Възраждането до XX век;
Работила е в 32 СУИЧЕ и в 82 СОУ.
“Когато става дума за преподаване и личността на учителя, винаги се сещам за един цитат от гениалния Христо Ботев, а именно: “Учителят трябва да бъде търпелив като вол, добър като агне и телесно здрав като битолски просяк.”
В работата си се старая да спазвам посочените съвети. Нещо повече, вярвам, че с чувство за хумор, добра дума и книга в ръка всичко е постижимо в класната стая, а после и в света на големите.
Желая успех на всички бъдещи курсисти!“
Елена Такиева – преподавател по БЕЛ
Елена Такиева е бакалавър по българска филология и магистър специалност „Преводач-редактор” с английски език. Бивш преподавател по български език и литература в 144. СУ „Народни будители”. Има опит в подготовката на ученици за НВО и ДЗИ.
„Преподаването, образованието и това да вдъхновявам своите
ученици са мисия за мен. В работата си прилагам иновативни
методи и целта ми е да подтикна учениците си към литературата
и да открият колко интересна е тя всъщост.”
Лилия Митонова – преподавател по английски и френски език
Лилия Митонова е бакалавър по приложна лингвистика с английски и френски език и магистър по съпоставителни изследвания. Специализирала във Франция по методика на чуждоезиковото обучение с опит в преподаването на английски и френски език на всички нива и възрастови групи.
„Изучаването на чужд език е чудесен начин за развиване на множество компетентности, анализ, концентрация, логическо мислене. Обогатява общата култура.
Владеенето на чужд език е мост към други култури, средство за комуникация към всяка точка от света и между хората.“
Илияна Палегорчева – преподавател по английски език
Илияна Палегорчева е завършила Английска филология в Софийския университет “Св. Климент Охридски”. Има повече от 20 години опит като преподавател и работи както с деца, така и с възрастни. Използвам индивидуален подход с всеки.
Соня Тодорова – онлайн модератор и учебен координатор
Соня Тодорова е завършила в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“ със специалност „Актьорство за куклен театър“, а по-късно придобива магистърска степен по „Журналистика“. Тя има опит като PR специалист и модератор на социални мрежи, където успешно управлява комуникациите и онлайн присъствието на различни проекти. Като учебен координатор в Учебни центрове “Устрем”, Соня активно подпомага учебния процес, организирайки и модерирайки онлайн взаимодействия, осигурявайки ефективна комуникация между ученици, родители и учители.
Диана Драгнева-Стефанова – съосновател и управител на Учебни центрове „Устрем“
Диана Драгнева-Стефанова е съосновател и управител на Учебен център „Устрем“. С магистърска степен по приложна психология и допълнителна квалификация в областта на Позитивната психотерапия, тя комбинира научния подход с практическите си умения, за да създаде благоприятна среда за личностно и академично развитие.
„Много ученици, които смятат, че не успяват в училище, всъщност се борят с психологически блокажи, причинени от несигурност и страх. Когато тези бариери бъдат преодолени, успехът става постижим!”
Нашата мисия е да подкрепим всеки ученик в разгръщането на неговия потенциал и талант!